Pompy ciepła dużej mocy

Możliwości zastosowań pomp ciepła dużej mocy OCHSNER są rozmaite. Można je stosować do ogrzewania, klimatyzacji i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową dużych budynków. Typowymi przykładami są budynki wielokondygnacyjne, hotele i obiekty gastronomiczne, kliniki, internaty lub ośrodki kształcenia, jak również obiekty biurowe, komercyjne i handlowe.

W przemyśle pompy ciepła mogą wykorzystywać ciepło technologiczne o temperaturze maksymalnej wynoszącej nawet 130°C. W sieciach ciepłowniczych pompy ciepła wysokiej mocy OCHSNER podłączone między odbiornikami podnoszą poziom temperatury i zwiększają efektywność.

AIR 85

Ta pompa ciepła nadaje się do bardzo dużych budynków, których obciążenie grzewcze wynosi od 50 do 78 kW. Dostarcza ciepło grzewcze i ciepłą wodę użytkową o temperaturze do 65 °C. Dodatkowo po adaptacji może służyć do aktywnego chłodzenia. Jednostka wewnętrzna zmieści się na powierzchni pół metra kwadratowego. Urządzenia AIR 85 można łączyć w kaskadę, aby pokryć większe zapotrzebowanie na moc. Na zdjęciu cztery jednostki zewnętrzne pracujące w kaskadzie.

pompa ciepla duzej mocy