Pompa Ciepła AIRKOMPAKT opracowana wspólnie z naukowcami z AGH w Krakowie to urządzenie zaprojektowane i zoptymalizowane do pracy w polskim klimacie.

Budowa pompy wyróżnia się szczególnie konstrukcją opartą o sprężarkę Copeland Scroll na R290 dedykowaną typowo do pomp ciepła oraz dużym parownikiem, który zapewnia maksymalną wymianę ciepła pomiędzy powietrzem zewnętrznym a czynnikiem roboczym.

Propan R290 zastosowany w Pompie AIRKOMPAKT to czynnik przyszłości, który wykazuje najlepsze właściwości termodynamiczne spośród dotąd stosowanych (w porównaniu np. do czynnika R410). Dzięki temu czynnikowi, pompa ta nie wymaga rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej (CRO) i nie wymaga od instalatora uprawnień F-gazowych.

Pompa ciepła AIRKOMPAKT - Zaufany produkt marki Kołton

Serwis pomp ciepła

Hybrydowy system grzewczy

Hybrydowy system grzewczy to ekologia i ekonomia w jednym.

Jest to proste rozwiązanie dla ogrzewania domu jednorodzinnego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Głównym źródłem ciepła jest ekologiczna pompa ciepła, która może być wspomagana grzałką elektryczną, kotłem olejowym, kotłem pelletowym, lub kolektorami słonecznymi.

Zaawansowany algorytm sterowanie sprawia, że pompa ciepła sama decyduje, w którym momencie warto załączyć dodatkowe źródło energii aby ogrzewanie było najbardziej ekonomiczne.

Dodatkowym atutem układu hybrydowego jest możliwość podłączenia paneli fotowoltaicznych, które w pełni zaspokajają zużycie energii elektrycznej potrzebnej do pracy pompy ciepła, co sprawia, że ogrzewanie jest praktycznie darmowe.

Pompa ciepła AIRKOMPAKT wyróżnia się na tle konkurencji pod wieloma względami

Nasze usługi obejmują konserwację, czyszczenie, doładowywanie czynnika chłodniczego oraz naprawę wszelkich problemów związanych z klimatyzacją. Dzięki naszym usługom serwisowym, możemy pomóc Ci utrzymać swoją klimatyzację w optymalnym stanie, co zapewni komfortowe warunki w pomieszczeniach przez cały rok.

Grafika pompa